Świętowanie awansu do A klasy!

Dnia 28 czerwca odbył się festyn wakacyjny połączony ze świętowaniem awansu do A klasy. Na uroczystość wręczenia medali zawodnikom przybyli radni powiatowi, Przewodniczący Kolegium Sędziów Pan Jan Kurek oraz Prezes Podokręgu Pan Stanisław Strug. Kolejną częścią było przedstawienie nowych sponsorów klubu Uran Łukowica, firmy Gorczańska oraz 4x4 Traktor. Niestety na uroczystości nie mogła pojawić się Pani Wójt Czesława Rzadkosz.

Niedzielną rozrywkę dla kibiców oraz zawodników miał rozpocząć mecz II rundy Pucharu Polski z Zalesianką Zalesie. Goście jednak nie zdołali przyjechać na mecz i oddali zwycięstwo walkowerem. Teraz na Uran w III rundzie będzie czekać jedna z ekip występujących w V lidze.

Następnie zmagania przeniosły się na orlik w Łukowicy, gdzie swój mecz rozegrali najmłodsi zawodnicy klubu. Drugi mecz to już zmagania zawodników, którzy zakończyli swoją przygodę z Uranem. Mogliśmy obserwować znane i lubiane legendy naszego zespołu takie jak: Mariusz Tokarczyk, Wojciech Nalepa czy Bogusław Bodziony. Możliwe że kilku z tych graczy zasili Uran w zmaganiach w A klasie.

Potem nastąpiło wręczenie medali i przemówienia działaczy. Swoje słowa powiedział także jeden ze sponsorów, Pan Mirosław Morzywołek. Zapowiedział miedzy innymi wsparcie dla zespołu w imię rozwoju piłkarstwa w Łukowicy.

Ostatnią częścią imprezy była zabawa przy muzyce biesiadnej. Na scenie zobaczyliśmy zespół Vabank. Świętowanie zakończyło się o godzinie 24, jednak najwytrwalsi goście spędzili jeszcze 2-3 godziny nie mogąc pożegnać się z suto zastawionymi stołami.

Podsumowując, na zakończeniu padło wiele słów wsparcia i deklaracji, które miejmy nadzieje spełnią sie i w Łukowicy zacznie funkcjonować klub z prawdziwego zdarzenia. Jeśli do nowoczesnej infrastruktury sportowej dodamy zaangażowanie wielu osób związanych z gminą i nie tylko, w Łukowicy może powstać projekt, który już od sierpnia zaskoczy limanowskich rywali.

Powiązana galeria: